Makine Endüstrisinde Dökme Dövülerek Yaygın Kullanılıyor

- Dec 08, 2017 -

Dişli yaygın olarak kullanılan mekanik sanayi, şanzıman parçaları yüksek performans gereksinimleri, boş dövme için gereğidir. Bunlardan bazıları, kompleks şekli, bir darbe ile uç yüzü ve dişli dövme işleminin gereklerini karşılamak için daha az işleme ile bazı olmayan çiftleşme yüzeyine sahip, kalıp dövme işlemi tasarımı teknik bir zorluk. Genel olarak, dövüşlerin karmaşık geometrisi nedeniyle, geleneksel sıcak dövme yöntemi dövme kusurları üretmek kolaydır, kalite gereksinimlerini karşılamak zordur ve sıcak ekstrüzyon şekillendirme proses teknolojisinin kullanımı çözülecek önlemlerden biridir teknik zorlukları.

Halka dövme deformasyon sürecinde Hammaddeler, çeşitli işlemlerin dövme oranının gerçek ortaya çıkışı ve toplam dövme oranı çok düşüktür, dövme kalıpları dövme işleminden sonra dövme kalitesini arttırma amacına ulaşamaz; dövme oranı çok yüksektir, sadece dövme işlemini arttırmakla kalmaz aynı zamanda İş Yükü ve halka dövme boşluğu performansında anizotropi oluşur. Gerçek dövme işlemi, dövme efektinin büyüklüğünden daha karmaşıktır, belirli koşullarına, dövme koşullarına ve kapsamlı bir analiz ve çalışma yapmak için makul bir dövme oranı elde etmek için dövme işlemine dayandırılmalıdır.

Özellikle mekanik özelliklerini ve güvenilirliğini geliştirmek için dövme parçalarının doğal kalitesini geliştirin. Bu, metallerin plastik deformasyon teorisinin daha iyi uygulanmasını gerektirir; vakumlu işlenmiş çelik ve vakumlu ergitilmiş çelik gibi daha iyi öz kalite malzeme kullanımı; Önceden dövme işlemini ve dövme ısıl işlemlerini düzeltin; dövme parçaların daha sıkı ve geniş tahribatsız muayenesi.

Toz metalürjisi malzemeleri, sıvı metal, elyaf takviyeli plastikler ve işleme yöntemleri dövme diğer kompozit malzemeler, süperplastik şekillendirme geliştirilmesi, yüksek enerji oranı oluşturma, yüksek basınç şekillendirme teknolojisi gibi yeni malzemelerin geliştirilmesi. Kütüğün oksidasyon ısısı olmadan dövülmesi ve yüksek sertlik, aşınma direnci, uzun ömürlü kalıp malzemelerinin geliştirilmesi ve yüzey işleme yöntemleri, hassas dövme, hassas damgalama uygulamalarının yaygınlaştırılması için elverişli olacaktır. Üretim hatların dövmesi ve demirbaş otomasyonu yüksek verimliliğin geliştirmesi. Özel üretim koşullarında, işgücü verimliliği büyük oranda artacak ve dövme maliyeti düşecektir.

Yığın dövme seri üretiminde, halka dövme kalitesi ve istikrarı ve makul yapı, çok yönlülük, yüksek üretim verimliliği için sıcaklık ekstrüzyon prosesinin kanıtlandığını kanıtladı. Bu nedenle, sıcak dövme kalıplama işlemi sırasında halka dövme işlemleri yapılır.


  • Dişli Dövme
  • Bölme Plakası
  • Boru Destek Plakası
  • Kanal Kapağı
  • Dövme Kol
  • Soket Kaynaklı Flanş

ilgili ürünler