Kaplinlerin seçiminde dikkat edilecek hususlar nelerdir?

- Dec 08, 2017 -

Ana bağlantı şaftının seçimi iletim seviyesini, yükün boyutunu göz önüne almak için kurulum hassasiyetinin iki parçasına, dönme istikrarına, fiyata vb. Bağlanır, çeşitli özelliklere bakın. Kaplin tipleri, uygun bir Kaplin tipi seçin.

Özel tercihler aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurabilir:

1, iletilecek torkun boyutu ve niteliği ve sönümleme sönümleme gereksinimleri. Örneğin, yüksek güçlü ağır hizmet tipi şanzıman için dişli kaplinler isteğe bağlıdır; şaft sisteminin burulma titreşiminin ortadan kaldırılmasını gerektiren oldukça şok emici yükler veya transmisyonlar için, lastik tip kavramalar gibi yüksek esnekliğe sahip kaplinler kullanılabilir. Şirketin bulunduğu yer:

2, boyutunun neden olduğu kavrama ve santrifüj kuvvetinin çalışma hızı. Yüksek hızlı transmisyon şaftı için, balans, diyafram bağlantısı gibi yüksek hassasiyetli kaplinler için kullanılmalıdır, ancak kullanılmamalıdır eksantrik kuplaj mevcut. Şirketin bulunduğu yer:

3, iki eksenin boyut ve yöne göre değişimi. Kurulum ve ayarlama yapıldığında, iki eksenin sıkı hizalamasını sağlamak zordur ya da çalışma sırasında iki eksen daha fazla ek göreceli yer değiştirmeye sahip olacak, seçim esnek kuplaj olmalıdır. Örneğin, radyal yer değiştirme daha büyük olduğunda, opsiyonel sürgülü kaplin, iki eksende daha büyük veya kesişen açısal yer değiştirme, evrensel kaplin ve benzeri yöntemleri kullanmayı seçebilir. Şirketin bulunduğu yer:

4, kuplaj ve çalışma ortamı güvenilirliği. Genellikle metalden yapılmış yağlamasız kaplinler daha güvenilirdir; yağlanan kaplinler kayganlaşmaya duyarlıdır ve çevreyi kirletebilir. Kauçuk gibi metalik olmayan elementleri içeren kaplinler sıcaklığa, aşındırıcı ortamlara ve parlamaya karşı hassasdır ve eskimeye yatkındır. Şirketin bulunduğu yer:

5, kaplin imalatı, kurulum, bakım ve maliyet. Kullanım performansının öncülüğünü karşılamakta kolay kurulum ve sökülmelidir, basit bakım, düşük maliyetli kuplaj. Örneğin, rijit kaplin sadece basit yapıda değil aynı zamanda montajı ve sökülmesi kolaydır ve düşük hızlı ve sağlam bir transmisyon şaftı için kullanılabilir. Genel olarak metalik elastik eleman bağlantısı (esnek kovan pim bağlantısı, elastik iğne kuplajı, erik şekilli elastik kuplaj, vb. Gibi), kapsamlı kapsamlı kabiliyeti nedeniyle yaygın olarak küçük güç iletiminde kullanılır.

  • Kadın Muhafazası Eklemi
  • Tahrik mili
  • Dişli Flanş
  • Gözlük Flanşı
  • Maça Flanş
  • Weldo Flanş

ilgili ürünler