Büyük çaplı flanş ve bağlantı elemanları kullanan özellikler

- Dec 08, 2017 -

Büyük çaplı flanş ortak kaynak flanşı ve kaynak flanşı. Dişli flanş büyük kalibreli değildir. Gerçek üretim ve satışlarda, ya da yassı kaynak ürünlerinin büyük bir kısmını oluşturuyordu. Düz kaynaklı geniş çaplı flanş ve popo kaynaklı geniş çaplı flanş yapısı ve farklı aralıktaki kullanımı, özelliklerini ve avantajlarını göstermek için farklı olacaktır, bu nedenle flanşın önemli bir rol oynadığından emin olmak için farklı aralıklara alıştıklarında farklı olacaktır. Büyük çaplı yassı kaynak flanşı daha az çelik, basınca uygun ≤ 4MPa vesilelerle; aynı zamanda kaynaklı flanş flanşı olarak da bilinir, daha katıdır, yüksek basınç ve sıcaklık uygulamaları için uygundur.
Flanşlar ve bağlantı elemanları
Üç çeşit flanş sızdırmazlık yüzeyi vardır: Düz sızdırmazlık yüzeyi, düşük basınç, orta toksik olmayan durumlar için uygundur; içbükey ve dışbükey sızdırmazlık yüzeyleri, biraz daha yüksek basınçlı durumlar için uygundur; dil ve oluk sızdırmazlık yüzeyi, yanıcı ve patlayıcı, zehirli ortamlar ve yüksek basınç olayları için uygundur. Büyük çaplı flanşlar sıklıkla bağlantı elemanı ile bağlantılı olarak kullanıldıklarında, aşağıdaki iki uygulama söz konusudur: İlk olarak, numunenin büyük çaplı flanş mekanik özellikleri, kabuğun haddeleme yönü boyunca ısıl işleme tabi tutulması ve böylece kesilmesi gerekir. Yer: Boş çap 40 mm'den büyük değilse, merkez örnek alınmalıdır; boşluk 40mm'den büyükse, numunenin merkezi olarak çapın dörtte birini alın. Eşit uzunlukta saplamalar ve tam dişli saplamalar toplu olarak test edilmelidir. Fındık sertlik testi ile onaylanmalıdır; Özel bağlantı elemanları için hammadde, üretim tesisinin malzeme belgesine sahip olmalıdır.
Bağlantı elemanları, sıkıştırma ve birleştirme için yaygın olarak kullanılan bir tür mekanik parçadır. Bunlar, makine, teçhizat, araç, gemi, demiryolları, köprüler, binalar, yapılar, araçlar, aletler, aletler ve malzemeler alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Her türlü bağlantı elemanını görün. Farklı spesifikasyonlar, farklı performans ve kullanım genişliği ve standardizasyon, seri hale getirme, evrensel türler de çok yüksektir.
Özel geniş çaplı flanş bağlantı elemanları ısıl işlemden sonra seri örnekleme testi onaylanmalı, test sonuçları ilgili hükümlerle tutarlı olmalı ve ürünün mekanik özelliklerinin numune alma durumunun performansından daha az olmamasına dikkat edilmelidir. Nominal basınç PN, en az 10.0MPa boru değil. Tam damızlıklı geniş çaplı flanş, manyetik parçacık testi için JB 4730-1994 "basınçlı kapların tahribatsız muayenesine" uygun olmalıdır, ürün sorunsuz tamamlandıktan sonra test tamamlanmalı ve İki dövme Geniş çaplı flanş ihtiyacı

  • Dişli Boş
  • Dövme Dövme Yüzükler
  • Rüzgar Türbini Mili
  • Kardan mil
  • LWN Flanş
  • Plakalı Flanş

ilgili ürünler